انواع طرح های تاتو چه معنی داره؟
تاتو یا خالکوبی چیست

خالْ‌کوبی یا تتو به عمل ایجاد طرح دائمی یا با ماندگاری طولانی بر روی پوست گفته می‌شود. این عمل پدیده‌ای جهانگیر است. حتی در بین نقوشی که در جای‌های گوناگون جهان انجام می‌شود، مانندگی نیز مشاهده شده‌است.
منبع: ویکی پدیا

Back to top
معرفی طرح تاتو : تریبال و پلینزیان - tribal, polynesian

تریبال به معنی قبیله و پلینزیان یا پلینسیان به معنای جزایر پلینزی یکی از قدیمی ترین سبک های تاتو در فرهنگ پلینزی به وجود آمده است. یک شکل هنری معنوی در جزایر هاوایی، نیوزیلند و ساموآ پدیدار شده بود که در واقع داستانی از زندگی یک شخص با الگو هایی معنا دار را بیان میکرد. در آن طرح ها که با جوهر و رنگ مشکی قسمتی از بدن پوشیده میشد یک امر مقدس و معنوی و دردناک بوده که هر قسمت از این خالکوبی معنی خاصی داشته است. امروزه نیز اهالی جزایر پلینزیان با همان سبک ها و طرح های قدیمی و حتی گاهی با همان وسایل قدیمی تاتو میزنند. همچنین این سبک از تتو به دلیل معانی خاص و زیبایی در سرتاسر دنیا به کار گرفته میشود.

Back to top
معرفی طرح تاتو : ژاپنی سنتی - Irezumi

ژاپنی ها از ۱۰,۰۰۰ سال پیش از میلاد مسیح تتو میزدند!!! اما سبکی که به یرزومی کنونی معروف است از سال ۳۰۰ میلادی پدیدار شده است. تاتو ها و آثار هنری ژاپنی ها قسمت بزرگی از بدن را پوشش میدهد، به عنوان مثال کل کمر. تتو آرتیست های ژاپنی تابع قوانین سخت گیرانه ای می باشند از جمله اینکه تصویر بودا باید بالای کمر زده شود و نه در پایین کمر یا اینکه حیوانات خاص باید با گل های خاص خودشان همراه باشند.
طرح های رایج شامل شکوفه های گیلاس، ماهی کوی، گل لوتوس، اژدها، سگ جنگی و گایشک ها می باشند.
خالکوبی ها هنوز در ژاپن تابو اند، یعنی ممنوع هستند زیرا تتو در ژاپن مختص گروه های مافیایی و خلافکار است اما سبک یرزومی در غرب طرفداران زیادی دارد.

Back to top
معرفی طرح تاتو : آمریکایی سنتی - old school

در میان انواع سبک ها و طرح های تاتو، سبک آمریکایی سنتی شناخته شده ترین و قدیمی ترین سبک غربی هاست که در سال ۱۹۳۰ میلادی توسط سیلر جری (Sailor Jerry) که اسم اصلی او نورمن کالینز (Norman Collins) و در اصل ژاپنی بوده با دیدگاه آمریکایی این سبک را متولد کرده است. در این سبک از طرح های دو بعدی با خط های ضخیم و رنگ های جیق و اصلی استفاده میشود و شامل یکسری از قوانین میباشد. طرح های رایج در این سبک شامل نماد های دریایی، قلب، عقاب دزد،جمجمه، خرگوش و گل رز هستند.

Back to top
معرفی طرح تاتو : سنتی مدرن - Newo Traditional

شاید اسمش کمی گیج کننده باشد اما منظور از جدید سنتی، سبک جدید در سبک آمریکایی سنتی میباشد، یعنی در سال ۱۹۵۰ میلادی سبک آمریکایی سنتی با پیشرفت و تتو آرتیست های مدرن، به سبک جدیدی به نام جدید سنتی تبدیل شد. شکل طرح های این سبک تتو همانند آمریکایی سنتی است، با این تفاوت که بیشتر سه بعدی و با نور پردازی با رنک سفید و شامل جزئیات بیشتر، البته با احترام و در نظر گرفتن همان سبک سنتی هستند.

Back to top
معرفی طرح تاتو : آمریکایی مدرن - New School

جدیدترین سبک در میان انواع سبک ها و طرح های تاتو مدرسه جدید است که تفاوت های آن با مدرسه قدیم، رنگ های زنده تر و پر جنب و جوش تر و خطوط ضخیم در کادر است که در سال های ۱۹۷۰، ۱۹۸۰ و ۱۹۹۰ تکامل و رونق یافت. طرح ها در این نوع سبک اغلب کارتونی یا گرافیتی با طرح های شاد، شخصیت های روز، حیوانات با لباس های فانتزی و غیره هستند.

Back to top
معرفی طرح تاتو : واقع گرایی - Realistic

این سبک از انواع سبک ها و طرح های تاتو، نقاشی یک طرح از واقعیت با جزئیات بر روی پوست است، هرچه رنگ ها و طرح به واقعیت نزدیک باشد و از خطوط در آن استفاده نشده باشد ماهرانه تر و طبیعی تر است. اغلب طرح ها در این سبک منظره، حیوانات و پرتره است و میتوانید به صورت رنگی و یا سیاه سفید ایجاد شود.

Back to top
معرفی طرح تاتو : پرتره - Portraiture

پرتره در واقع نوعی سبک واقع گرایی است که طرح آن برگرفته از یک شخصیت واقعی است، شاید این شخص یک شخصیت معروف و یا یکی از نزدیکان شما باشد. اما تفاوت هایی نیز با سبک واقع گرایی دارد به عنوان مثال شاید تصویر کاریکاتور یک شخص زنده باشد.
پرتره و واقع گرایی از لحاظ سبکی که تتو آرتیست انجام میدهد نیز میتواند متفاوت باشد.

Back to top
معرفی طرح تاتو : سیاه و سفید یا گری واش - Black and Grey

سبک سیاه و سفید یا گری واش بیشتر زیر مجموعه سبک واقع گرایی است با این تفاوت که به جای استفاده از رنگ فقط از رنگ مشکی و خاکستری استفاده میشود. این نوع از تاتو در ایران بسیار پر طرفدار است و میتوان گفت سبک های دیگر در ایران جزو اقلیت محسوب میشوند.

Back to top
معرفی طرح تاتو : هندسی - Geometric

گرچه طرح های هندسی مانند ماندالا از دوران های بسیار دور مطرح بوده اما طرح های هندسی امروزه بسیار پر طرفدار گشته و میتوان گفت در میان انواع سبک ها و طرح های تاتو طرح های هندسی امروزه مد شده اند. گرچه این سبک بیشتر در سبک سیاه و سفید ایجاد میشود اما بعضی از هنرمندان سعی میکنند آن را به یک پالت رنگ تبدیل کنند. خطوط دقیق و بی نقص یکی از ویژگی های این سبک از تتو میباشد.

Back to top
معرفی طرح تاتو : پرداز نقطه ای - Dotwork

این سبک نیز یکی از پر طرفدار ترین سبک های روز است که در آن به جای سایه ها از نقاط استفاده میشود، به این صورت که مناطق تیره تر با تراکم بیشتر نقطه و مناطق روشن تر با تراکم کمتر نقطه ایجاد میشود. میتوان این نوع از تتو را نیز زیر شاخه سیاه و سفید دانست.

Back to top
معرفی طرح تاتو : آبرنگی - Watercolor

یکی از جدیدترین و نو ظهور ترین سبک های تتو آبرنگی است که در آن بیشتر بر روی طراحی و نقاشی به سبک قلمو و رنگ رقیق شده آبکی، رنگ های ملایم و رنگ های پاشیده شده پا فشاری دارد. دقیقا تقلید نقاشی با آبرنگ بر روی کاغذ. شاید ۵ تا ۱۰ سال از قدمت این نوع از تتو میگذرد اما به دلیل زیبایی و جلوه خاص بسیار افرادی هستند که طرفدار این سبک هستند. این سبک بیشتر به صورت رنگی تتو میشود اما سبک سیاه سفید آن نیز رایج است. شما میتوانید با ترکیب رنگ های زیبا خالق یک اثر شگفت انگیز از این سبک باشید.

Back to top
معرفی طرح تاتو : طرح اولیه یا اسکیس - Sketch

این سبک از انواع سبک ها و طرح های تاتو همانند آبرنگی تقلید از طرح اسکچی روی کاغذ است. منظور از طرح اسکچی طرح اولیه ایست که طراح با مداد به صورت ذهنی بر روی کاغذ رسم میکند. و پر است از خطوطی که هدف آنها شکل دادن به طرح اولیه است.
بیشتر شبیه به تصاویر خشن و طرح های ناتمام دارند.

Back to top
معرفی طرح تاتو : بیو مکانیک یا بیومچ - Biomechanical, biomech

با ورود سینما به عرصه فیلم های تخیلی در سال ۱۹۷۹ به شدت طرفداران این سبک فیلم زیاد شدند، چنان که این سبک به هنر تتو نیز ورود یافت و سبک بیومکانیک را به انواع سبک ها و طرح های تاتو اضافه نمود. در این نوع تتو آرتیست قصد دارد شخصیت های بیگانه، حیوانی یا مکانیکی را در کالبد انسانی و زیر پوست انسان نمایش دهد. به عنوان مثال بازو یا پای انسان را با چرخدنده ها و پیستون های فلزی به جای عضلات، تاندوم ها و استخوان ها نمایش میدهد.
در واقع بیشتر شبیه به ترکیب دنیای واقعی و تخیلی میباشد.

Back to top
معرفی طرح تاتو : مشکی قرمز - Trash Polka

معادل فارسی Trash Polka وجود ندارد، اما به صورت جداگانه Trash به معنی سطل زباله و Polka یک نوع رقص لهستانی است، و همچنین در این سبک از انواع سبک ها و طرح های تاتو همه چیز به صورت گری واش و سیاه سفید است به جز رنگ های قرمز آن که مثل پاشیده شدن رنگ و یا سبک آبرنگی رنگ قرمز در آن است، در نتیجه من این نوع و سبک را رقص سطل رنگ قرمز یا مشکی قرمز می نامم.

Back to top
معرفی طرح تاتو : نوشته یا تکست - Script, Text

در میان انواع سبک ها و طرح های تاتو نوشته یا تکست تنها سبکی است که هیچ وقت از مد نیفتاده و به صورت صریح معنی خود را به بیننده می رساند و برای هر قسمتی از بدن قابل استفاده می باشد. طرح هایی مانند نقل قول افراد بزرگ، تاریخ های ماندگار، اشعار، نام افراد معروف، جمله های معنی دار، عقاید شخصی و غیره شامل تم این نوع از طرح هاست. ریحانا خواننده محبوب R&B و شادمهر عقیلی خواننده نام آشنای ایرانی تاتو نوشته دارند.

Back to top
معرفی طرح تاتو : رنگی ترسناک - Color Horror

این سبک که بیشتر به هنر پرتره نزدیک است شامل طرح های شخصیت های ترسناک محبوب است.

Back to top
معرفی طرح تاتو : قبایل سلتیک - Celtic

این طرح ها از گره های پیچیده تشکیل شده است. سلتیک به شکل های مختلفی مانند گره ها، کراس ها، مارپیچی ها، گره های تثلیث، درخت حیات و حیوانات می آید. این سبک از مردم گیل ویلز و فولکلور برتون است که معروف به قبیله سلت یا کلت هستند.

Back to top
معرفی طرح تاتو : لاین ورک یا خطوط زیبا - Fine Line, Line work

این سبک که بیشتر شامل خطوط است از انواع سبک ها و طرح های تاتو است و اهمیت آن در خطوط زیبای آن است و کمتر در آن سایه و رنگ دیده میشود، همچنین می تواند با سبک هندسی ترکیب باشد.

Back to top
معرفی طرح تاتو : انتزاعی - Abstract

این سبک مدرن قاعده و قانونی را شامل نمیشود و از قواعد حیوانات مردم و جهان اطراف ما قاعده شکنی میکند و میتواند ترکیبی از متد های دیگر باشد.

Back to top
سوالات فروش لوازم تاتو
آیا اجناس اورجینال می باشد؟

بله تمامی محصولات فروشگاه اوردر تاتو اورجینال میباشد

Back to top
آیا امکان مرجوعی برای اجناس وجود دارد؟

بله تمامی اجناس خریداری شده از فروشگاه لوازم تاتو ، اوردر تاتو دارای مرجوعی است.

Back to top
آیا ارسال به سراسر ایران دارید؟

بله تمامی محصولات تاتو و میکروپیگمنتیشن خریداری شده به سراسر ایران ارسال می گردد

Back to top

http://tattooorder.com/images/1400/pp_1.png

http://tattooorder.com/images/1400/pp_2.png

http://tattooorder.com/images/1400/pp_3.png

http://tattooorder.com/images/1400/pp_4.png